KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12868082
nr 1286 8082
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gouache, Samarkand, signerad. 1958,28x18 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 november 2019
kl 18:16:52
200 kr
250 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Gouache